IPhone 5’i getir ödemeyi al!

Büyükçekmece Belediyesi’ne iş yapan TURYAPI ELEKTRİK firma sahibi Selami Yılmaz ‘Belediye yetkilileri teminatımı ödemek için benden 2 adet IPhone 5 cep telefonu istediler’ diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 IPhone 5’i getir ödemeyi al!

Büyükçekmece Belediye yöneticileri suç işliyorlar, yasal olarak teminatı kullanamazlar, bloke etmek zorundalar diyen Selami Yılmaz savcılığa verdiği dilekçesinde şunlara yer verdi:

BÜYÜKÇEKMECE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Büyükçekmece Belediyesi’ne 2011 yılında yapmış olduğumuz “Büyükçekmece Genelinde Cadde ve Sokakların Aydınlatma Yapımı ve Elektrik Aydınlatma Bakım İşi” kapsamında 84.000,00 TL (Seksendörtbin Türk Lirası) tutarında kati teminatımız olup; bu kati teminatın %50’sine tekabül eden 42.000,00 TL (Kırkikibin Türk Lirası)’nin ise 2013 nisan ayında ödenmesi gerekirken, bugüne kadar sadece 30.000,00 TL (Otuzbin Türk Lirası)’lik kısmı ödenmiştir. Yasal olarak teminat iadesinin derhal ödemesi yapılması gerekirken bugüne kadar ödeme yapmayan Büyükçekmece Belediyesi suç işlemiş ve işlemeye devam etmektedir.

Ayrıca yaptığımız görüşmelerde, teminat iadesi karşılığında bizden 2 adet “I-PHONE 5” cep telefonu istenmiştir. Bu istekleri yapan Belediye Başkan Danışmanıdır. Bu sürecin şahidi ise İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Aydın Gürhan’dır. Söz konusu telefon talebini reddettiğimizden dolayı hala teminatımız ödenmemiştir.

      Yasalara uygun olarak 54.000,00 TL (Ellidörtbin Türk Lirası) teminatımızın yasal faizleri ile geri ödenmesini,

2-      Gayri ahlaki ve gayri yasal olarak; ödememizin yapılması için bizden cep telefonu talep edenler (...) hakkında yasal sürecin başlatılmasını talep ediyoruz. Saygılarımızla,

EK:

1.      Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri’ne verdiğimiz dilekçe

2.      Geçici kabul tutanağı

3.      Kesin teminat mahsup alındısı

4.      SGK’nın Büyükçekmece Belediyesi’ne gönderdiği dilekçe


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2013, 17:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALKIŞ BARIŞ
ALKIŞ BARIŞ - 8 yıl Önce

derneğimizin adi yolsuzluk ve haksizliklarla mücadele derneği büyükçekmece de duymayan varsa dutysu n başkanimiz ece soyservdir işi bitirir

ALKIŞ BARIŞ
ALKIŞ BARIŞ - 8 yıl Önce

bu para ödenir borç namustur ayağini denk aymayan zamanla rezil olur değerli yöneticiler

Zahide Kadıoğlu
Zahide Kadıoğlu - 8 yıl Önce

alkış bey sizin de bildiğiniz üzere bu hanım büyükçekmece nin yerlisi. ... ailesinin geçmişini biliyorum . haberi okuyunca üzüldüm

ayse k
ayse k - 8 yıl Önce

selami bey ... hanımın karakteri,terbiyesi sizden telefon isteyipte ödeme yapmaya müsaade etmez.belediyede para varsa ödenir.yoksa serap hanım cebinden çıkarıpmı ödesin.neticede çalışan birpersonel oda..

SIRADAKİ HABER