İYGAD üyelerine ücretsiz hukuk desteği

İYGAD üyelerine ücretsiz hukuk desteği
İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Yürütme Kurulu, ilk toplantısını dernek başkan yardımcısı Osman İslam öncülüğünde Florya'daki Aktüel Gazete'de gerçekleştirdi. 6 gündem maddesi ile toplanan İYGAD, kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerin

İYGAD Başkanı Mehmet Mert'in konuşmasıyla başlayan toplantıda, başkan yardımcılarının görevleri, İYGAD'ın üyeler için indirim anlaşması yapacağı firmalar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Silivri Cezaevi önünde tutuklu gazeteciler için oturma nöbeti, yeni üyelerin kabulü ve İYGAD dernek binası konuları görüşüldü.       

"Yapacağımız çok iş var. Kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerimize ulaşıp İYGAD'ın hizmet çıtasını yükselteceğiz" diyen başkan Mehmet Mert, ilk iş olarak yönetim merkezinin belirlenmesine vurgu yaptı. 

KISA, ORTA VE UZUN VADELİ PLANLAR

İYGAD yürütme kurulu, kısa vadeli planlar kapsamında yeni dernek merkezinin ivedi şekilde belirlenmesi için çalışma başlattı. İstanbul 3'üncü bölgede merkez ofis oluşturulacak, 1 ve 2'nci bölgelerde ise şube açılması planlanıyor. Bu arada merkez binası olarak Beylikdüzü öngörülürken, lokasyon değerlendirmesi için başkan yardımcısı Refik Bek tarafından sunum hazırlanacak. Orta vade planlarında bülten hazırlığı çalışmaları başlatılırken, uzun vade planları arasında İYGAD üye gazetecilere ve yayın organlarına yönelik yılın gazetecisi ödül verilmesi planlanıyor. 

ÜYELER İÇİN İNDİRİM PROTOKOLÜ

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'ne üye gazetecilerin kullanımına yönelik bölgemizdeki, sağlık, hukuk, cafe ve restaurant firmalarıyla 'indirim' anlaşması yapılacak. Üyelerin, aileleriyle birlikte vakit geçirmesi, misafir ağırlama ve özel günlerini değerlendirmesi amacıyla yapılacak anlaşmalar her ilçede yeni firmalarla yapılarak devam edecek.

İşte İYGAD üye kartlarının indirim uygulayacak kurum ve firmalar;

Esencan Hastanesi (Esenyurt) %20, TIP 2000 Poliklinik (B.Çekmece) % 20, Avcılar Hospital % 20, Maya Restaurant (Beylikdüzü) % 50, Balıkçı Kenan (Beylikdüzü) % 50, Nil Garden Cafe Restaurant (Beylikdüzü) % 50, Dalyan Cafe (Büyükçekmece) % 50.

İYGAD ÜYELERİNE HUKUK DESTEĞİ

İstanbu'un ünlü avukatlarından Av. Sema Kılıç, İYGAD üyelerine ücretsiz hukuk desteği vereceğini açıkladı. Hukuk Komisyon Üyesi Mustafa Küpeli'nin görüşerek el sıkıştığı Av. Sema Kılıç her türlü hukuksal sorunlarda üyelere yardımcı olacağını ve vekalet verildiği taktirde İYGAD üyesi gazetecilerin  mahkeme takibinin de yapılacağı sözünü verdi.

 

10 OCAK'TA OTURMA NÖBETİ VE PANEL

İYGAD, MİT TIR'ları haberleri nedeniyle Silivri'de cezaevinde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Cumhuriyet'in Ankara Temsilcisi Erdem Gül için oturma nöbetine katılacak.

Ayrıca; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde, gazetecilik mesleklerimi yerine getirdiklerinden dolay cezaevlerinde tutuklu bulunan bütün gazetecilerin özgürlüklerine kavuşması talebinin yer alacağı bir basın açıklaması yapılacak.

Öte yandan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün anlam ve ön mine ilişkin bir de panel planlanıyor.

BAŞKAN YARDIMCILARI GÖREV ALDI

İYGAD başkan yardımcıları daha önce üyelerinin belirlendiği komisyonlardan sorumlu olarak görev dağılımı yapıldı. Buna göre; hukuk komisyonu başkanlığına Hüseyin Çetiner, merkez-ofis komisyon başkanlığına Ahmet Refik Bek, sosyal medya komisyon başkanlığına Hakan Azar, 10 Ocak Gazeteciler Günü komisyon başkanlığına Kerem Şensözlü, üye güncelleme komisyon başkanlığına Eren Ermiş, radyo-televizyon komisyon başkanlığına Kadir Çetin, dergi hazırlama komisyon başkanlığına Osman İslam, eğitim-seminer komisyon başkanlığına Sevda Durgun, reklam-organizasyon komisyon başkanlığına Sevda Durgun, kültür-sanat-spor komisyonu başkanlığına Ahmet Refik Bek, üyelere yönelik indirim anlaşması komisyon başkanlığına Barış Emregül, örgütlenme ve kurum ziyaretleri komisyon başkanlığına Celal Karaali seçildi.   

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.