PARKLARA LED AYDINLATMA SİSTEMİ GELİYOR

2017 yılı içerisinde 20’ye yakın parka led aydınlatma sistemi kuracak olan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sezen Aksu, Atrium, Arda Turan ve Kadir Topbaş parklarında çalışmaları tamamladı. Led ışıklandırma sayesinde akşamları ayrı bir havaya bürünen bu parklarda yaklaşık yüzde 60 enerji tasarrufu sağlanıyor.

PARKLARA LED AYDINLATMA SİSTEMİ GELİYOR

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki parkların daha kullanılabilir hale gelebilmesi için 17 parkın mevcut armatürlerini led aydınlatma sistemine dönüştürecek. Büyükşehir Mahallesi’nde bulunan Sezen Aksu Parkı ve Atrium Parkı , Sahil Mahallesi’ndeki Arda Turan Parkı ve Marmara Mahallesi’nde yer alan Kadir Topbaş Parkı’na led ışıklandırma sistemini getiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, bu yeni adım ile yaklaşık yüzde 60 enerji tasarrufu sağlıyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında mevcut sistemde yere düşen ışık akısı ve görülen lümen değeri ledli sistemle iyileştirilerek daha aydınlık bir Beylikdüzü için adımlar atılıyor. Parkların 7/24 güvenli ve kullanılabilir olası için çalışan ekipler , 2017 yılı sonuna kadar 10 mahallede bulunan muhtelif parkların led ışıklandırmaya geçişini tamamlamayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 10:13

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER